Lehké je zemřít, ale těžké je žít.

Top 10 knih

6. října 2014 v 22:55 | BeautifulChaotic |  Knihomolův koutek
Tož na facebooku jsem si všimla, že tam koluje top 10 knih, které Vás zaujaly, atd. atd. Což je docela dobrý nápad, jelikož můžete někoho nominovat, ale našťěstí nikdo neotravuje s něčím, že když to neuděláte, tak musíte to a to a blá blá...
No a jelikož mě zatím nikdo na fb nenominoval a asi ani nenominuje, tak zveřejním tento seznam knih aspoň tady, jelikož mě tento nápad docela zaujal...

Jelikož mi jen 10 knih připadá málo, rozhodla jsem se, že udělám top 10 knih domácích a top 10 knih zahraničních. Sice to taky není moc, ale lepší než nic. Knihy budou řazeny podle toho jak mě napadnou, nesouvisí to tak, že tahle či ona knížka by byla moje číslo 1, jelikož určit jen jednu knížku jako tu nejlepší je těžký. Je to tak těžký, jako určit jedinou metalovou kapelu, která je uplně ta nejlepší... No nic konec zbytečných řečí a jde se na top 10. :)

TOP 10 DOMÁCÍCH KNIH:
1) FUKS - Spalovač mrtvol
2) KAPLICKÝ - Kladivo na čarodějnice
3) MÁCHA - Máj
4) ERBEN - Kytice
5) URBAN - Hastrman
6) RUDIŠ - Konec punku v Helsinkách
7) HAŠEK - Osudy dobrého vojáka Švejka
8) KOHOUT - Katyně
9) NERUDA - Hřbitovní kvítí
10) SVĚTLÁ - Vesnický román
(A mnoho dalších, PS určitě si třeba přečtěne i nějaký ten text od Karla Kryla mnoho z nich je v knižní podobě a nejenom písňové texty, ale i básně a politické komentáře, viz. kniha Země lhostejnost.)

TOP 10 SVĚTOVÝCH KNIH
1) STOKER - Dracula
2) POE - Havran
3) SAPKOWSKI - Zaklínač
4) BAUDELAIRE - Květy zla
5) PUŠKIN - Evžen Oněgin
6) PAOLINI - Odkaz dračích jezdců
7) GOETHE - Utrpení mladého Werthera
8) ZOLA - Zabiják
9) BRONTËOVÁ CH. - Jana Eyerová
10) BALZAC - Otec Goriot

(Atd. PS kniha Frankeinstain od M. Shellyové je taky dost dobrá, sice jsem zatím za půlkou, ale je to zajímavá kniha. Či sága Píseň ledu a ohně od G. R. R. Martina je též velice pozoruhodná, i když zatím přelouskáno jen pár stran, ale chystám se brzké době na další. ANO, chci to porovnat se seriálem Hra o trůny. :D )


Je těch knížek mnoho, možná jsme některé zapomněla, jiné ještě nemám dočtené a další čekají na přečtení. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 22. listopadu 2014 v 4:42 | Reagovat

Kytice a Květy Zla moc dobrý výběr. Krásné básně. Zajímalo by mě, co je obsahem té knihy od Poa. Já vím, že Havran je báseň. Je ta kniha nějaká sbírka? Já mám ted'ka na stole sbírku která se jmenuje Jáma a Kyvadlo a čtu to na noční xD.

2 beautifulchaotic beautifulchaotic | 24. listopadu 2014 v 22:54 | Reagovat

[1]: Většinou jsem narazila na Havrana jako knížku, třeba jsem měla půjčený několik variací překladů této krásné básně. :) A obsah Havrana: lyrický subjekt je zmítán mučivými vzpomínkami na Leonoru, která zemřela a jeho bolest rozdírá Havran, jenž mu vletí do pokoje a kráká: Nevermore... ten pravděpodobně nikdy nezmizí jako by to  bylo vyobrazení jeho rozbolavěné duše... a Jáma a kyvadlo dobrá volba ;) pokud se v té sbírce je i Černý kocour tak ten je fakt dobrej :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama